img
Úvodní stránka Profil společnosti

Profil společnosti

Obchodní jméno Italian Trade Center s.r.o
Sídlo

Karlova 150/42, 110 00, Praha 1, Česká republika

Identifikační číslo 00676772
Daňové identifikační číslo CZ00676772
 

Zapsána v obchodním rejstříku vedeného městským soudem v Praze , oddíl C vložka 1262

Založeno 1991
Základní jmění 7.000.000 Kč

 

Společnost byla založena v roce 1995 jako středisko poskytující služby v železniční oblasti v souvislosti s dodávkou devíti elektrických lokomotiv Škoda řady E630 (3kV) italské společnosti Ferrovie Nord se sídlem v Miláně; ITC Group se zabývala podporou obou partnerů při technických a obchodních jednáních týkajících se této zakázky a následně přípravou veškeré dokumentace pro homologaci lokomotiv italským Ministerstvem dopravy (U.S.T.I.F. Milano – Zvláštní úřad pro dopravu a pevná zařízení).

V roce 1998 ITC Group zakládá konsorcium Pegasus sdružující nejvýznamnější průmyslové podniky působící v oblasti železničních a tramvajových kolejových vozidel v České republice, jehož posláním je poskytovat italským společnostem užitečné informace o možnostech dodávek od alternativních dodavatelů a subdodavatelů, kteří jsou schopni nabídnout mimořádně konkurenceschopné podmínky.

Pegasus zahájil svou činnost v roce 1998, kdy asistoval společnosti Alstom Ferroviaria (bývalý Fiat Ferroviaria) v projektu dodávky sedmi vysokorychlostních elektrických jednotek s naklápěcími skříněmi “Pendolino CDT680” pro České dráhy; smlouva uzavřená na konci roku 2000 obsahovala rovněž článek týkající se offsetových programů, na základě kterého se dodavatel zavázal nakoupit v rámci offsetů dodávky ve výši 40% ceny jednotek Pendolino. Pro plnění clearingových závazků Pegasus vytvořil skupinu pro outsourcing, která podporovala, koordinovala a kontrolovala dodávky z České republiky a v roce 2005 dosáhla stanoveného objemu offsetů.

Během realizace projektu Pendolino Česká republika Pegasus vytvořil tři specializovaná pracoviště, jedno v Praze v hlavním sídle ITC Group, kde fungovala skupina zabývající se outsourcingem a clearingovými kompenzacemi s Ministerstvem průmyslu a obchodu, jedna kancelář pro public relation & customer care při Generálním ředitelství Českých drah a.s. a projekční oddělení v Plzni začleněné do technického úseku Alstom Savigliano S.p.A. zabývající se projekcí kabeláží a elektrických schémat pro kolejová vozidla.

Konsorcium sdružuje 33 společností s přibližně 30 000 zaměstnanci. Pegasus se zabývá koordinováním činností konsorcia a pro italské podniky představuje přímé spojení s českými průmyslovými podniky, kterým poskytuje služby follow-up a expediting. Koncem roku 2004 byly navázány další spolupráce s externími projekčními společnostmi, kterým Pegasus dodal hardware a software pro trojrozměrné modelování interiérů Catia v4 a v5. První návrhy pro Alstom Savigliano se týkaly jednotek Pendolino pro společnosti Trenitalia/Cisalpino a jednotek Pendolino pro Čínu.

V roce 2004 byl Pegasus vybrán společností Grandi Stazioni S.p.A. jako partner pro outsourcing místních společností, které se měly podílet na projekční činnosti a následné realizaci projektu rekonstrukce pražského Hlavního nádraží a nádraží Mariánské Lázně a Karlovy Vary. Stavební práce byly dokončeny v roce 2011.

V roce 2009 Pegasus navázal a koordinoval spolupráci mezi společnostmi Bredamenarinibus ze skupiny Finmeccanica a Škoda Electric týkající se projektování, vývoje a výroby 45 bimodálních trolejbusů (s opcí na dalších 45) pro Dopravní podnik v Římě.

V roce 2010 Pegasus zahájil spolupráci ve výrobě autobusů OEM společnosti Bredamenarinibus v třebíčském závodě firmy TEDOM určených pro Veronu, Florencii a Řím a spolupráci při montáži elektrických minibusů v dílnách společnosti ZLINER ve Zlíně.
ITC Group / Sdružení Pegasus je členem C.I.F.I. (Italské sdružení železničních projektantů)              

Online katalog produktů

  • › tramvaje
  • › autobusy
  • › trolejbusy